Tworzenie sklepów internetowych na oprogramowaniu PrestaShop

Decydując się na uruchomienie sklepu internetowego, musimy rozważyć to, jaki rodzaj oprogramowania do jego budowy wybrać?

Jest to decyzja o tyle ważna, że software ten będzie nam później towarzyszył każdego dnia. Tak więc potrzeba nam rozwiązania, które z jednej strony daje duże możliwości, jeśli chodzi o konfigurację naszego sklepu, z drugiej zaś będzie funkcjonalne i intuicyjne zarówno dla użytkowników, jak i nas samych. Takim rozwiązaniem bez wątpienia jest oprogramowanie Prestashop. Pozwala ono na prostą konfigurację za pomocą różnorodnych wtyczek. Skrypt jest prosty zarówno w obsłudze, jak i ewentualnych modyfikacjach.

Nie potrzeba do jego codziennej eksploatacji wiedzy specjalistycznej z zakresu programowania ani informatyki. Klienci bardzo cenią sobie ten rodzaj oprogramowania sklepowego, ponieważ daje on duże możliwości rozwoju ich biznesu na przestrzeni czasu. Prestashop dotrzymuje im kroku zarówno na początku działania, kiedy jeszcze się uczą, jak i wtedy kiedy są już w pełni świadomymi właścicielami doskonale prosperujących sklepów.