Social media tylko dla dużych firm?

Obecność w mediach społecznościowych to na chwilę obecna już obowiązkowy element promocji swojej firmy w Internecie. Firmowe profile w serwisach społecznościowych posiadają niemal wszystkie duże firmy. Właściciele tych średnich i mniejszych często nie decydują się na taki krok twierdząc, że w ich przypadku nie przyniesie to żadnych korzyści. Czy słusznie?

14622138911_5c5edc89af_mAlgorytmy wyszukiwarki Google czy Facebook działają na podobnej zasadzie i w pierwszej kolejności zawsze wskazują wyniki, które są powiązane z fizyczną lokalizacją internauty. Oznacza to, że wpisując w pasku wyszukiwarki np. kwiaciarnia w pierwszej kolejności wyświetlą się nam profile firm z naszej okolicy. Dlatego właśnie jest to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na dotarcie do potencjalnych klientów z najbliższych miejscowości. Poza tym ludzie o wiele chętniej dzielą się swoimi opiniami i komentarzami na temat niewielkich firm, które znają osobiście. Mniejszym firmom o wiele łatwiej jest nawiązać normalnym dialog ze swoimi klientami. Poza tym profile małych i średnich firm są dla użytkowników social media bardziej wiarygodne niż w przypadku międzynarodowych korporacji. Jeśli nasz sąsiad ocenił pobliską kwiaciarnię pozytywnie i wiemy, że można polegać na jego opinii to sami chętnie również ją wybierzemy.

Podsumowując, prowadzenie firmowych profili w social mediach przez małe i średnie przedsiębiorstwa może przynieść wiele korzyści i zdecydowanie warto zdecydować się na ten krok.