Korzyści z posiadanie strony internetowej na WordPressie

WordPress to znana na całym świecie platforma, która została stworzona z myślą oprowadzeniu własnego bloga. Z czasem jednak ten CMS (system zarządzania treścią) zaczął się rozrastać i obecnie jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia stron firmowych, a nawet sklepów internetowych. Jakie są jego najważniejsze zalety?

4919659112_70f8836dfa_nWordPress jest platformą zupełnie darmową! Nie ma tutaj żadnych ukrytych opłat licencyjnych czy miesięcznych abonamentów. Płatne są tylko wybrane szablony i wtyczki, ale jeśli zależy nam na prostocie i funkcjonalności to darmowe rozwiązania w zupełności wystarczą. Poza tym WordPress jest systemem typu open source, co oznacza, że można go absolutnie dowolnie modyfikować. WordPress jest bardzo prosty, przejrzysty i intuicyjny. Do jego obsługi jego podstawowych funkcji nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza i poradzi sobie z nią każdy kto w codziennym życiu korzysta z Internetu. Dodatkowo w sieci znaleźć można całe mnóstwo poradników i tutoriali, a poza tym sam WordPress posiada doskonałe wsparcie techniczne. System oferuje wiele przydatnych wtyczek, które pomagają w optymalizacji strony. A to niezmiernie ważny element w procesie pozycjonowania strony.

Korzyści jak widać jest naprawdę wiele, a to z pewnością nie są wszystkie. Warto więc rozważyć wprowadzenie takiego rozwiązania w swojej firmie. Nasz zespół zna WordPress od podszewki i chętnie pomoże w stworzeniu niebanalnej strony opartej właśnie na tym systemie CMS.