Rodzaje hostingu – który wybrać?

By zaistnieć w Internecie potrzebne są dwie podstawowe rzeczy: domena (nazwa naszej strony lub sklepu) oraz hosting. Hosting to najogólniej mówiąc wyodrębnione miejsce na dysku, który jest przez 24 godziny na dobę podłączony do sieci. Na dysku tym przechowywane są wszystkie pliki i dokumenty naszej strony lub sklepu. W razie awarii hostingu (serwera) nasza witryna nie będzie dostępna dla internautów, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem dostawcy usług hostingowych.Untitled-6

Czym wyróżniają się oferowane rodzaje hostingów i dla kogo są one przeznaczone? Na początek najtańsza i chyba najbardziej popularna opcja, czyli hosting współdzielony. Jak sama nazwa wskazuje serwer jest tutaj dzielony przez kilku klientów, dzięki czemu koszty jego zakupu i obsługi są stosunkowo niskie. Wspólna jest nie tylko przestrzeń, ale również inne parametry, takie jak transfer czy moc obliczeniowa procesora. Trzeba liczyć się więc z sytuacją, że strona jednego z klientów serwera wygeneruje taki ruch, że inne strony mogą przestać działać. Mimo wszystko serwer współdzielony to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uruchomić prostą i nieskomplikowaną stronę internetową. Osoby potrzebujące bardziej niezawodnych i zaawansowanych rozwiązań mogą wybrać serwer VPS (wirtualny serwer prywatny). W tym przypadku hosting również jest dzielony, ale na o wiele mniejszą liczbę klientów niż w przypadku hostingu współdzielonego. Każdy klient ma zagwarantowane określone parametry hostingu i działa niezależnie od innych. Oznacza to w skrócie, że działania innych użytkowników serwera nie mają wpływu na szybkość i niezawodność działania naszej witryny. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy od sprawnie działającej strony uzależniają swoje zyski. Właściciele dużych sklepów internetowych, portali ogólnopolskich lub rozbudowanych serwisów powinni zdecydować się na serwer dedykowany. To zaawansowana i kosztowna opcja, ale też najbardziej niezawodna. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymujemy w dzierżawę fizyczny serwis, którego jesteśmy jedynym użytkownikiem, możemy go dowolnie konfigurować i otrzymujemy pełną swobodę w zarządzaniu nim. Serwer dedykowany zapewnia najwyższą niezawodność oraz poziom bezpieczeństwa.

Jeśli nie jesteście pewni jaki hosting jest dla Was najlepszy skontaktujcie się z nami. Doradzimy i pomożemy dobrać najlepsze i najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie.