Projektowanie sklepów internetowych na Prestashop

Stworzenie sklepu internetowego to proces złożony. Musimy wyjść od wyboru odpowiedniej domeny internetowej, pod którą sklep będzie funkcjonował. Najlepiej by korespondowała ona z nazwą marki lub gamą produktów, jaką sklep będzie oferował.

Kolejny krok to wybór odpowiedniego oprogramowania, z którego pomocą zaprojektujemy nasz sklep internetowy. Nasza firma poleca oprogramowanie Prestashop. Ponieważ naszym zdaniem jest to rozwiązanie na tyle funkcjonalne, że zapewni nam wszelkie niezbędne narzędzia i wtyczki, które są dodatkowo łatwe w obsłudze oraz bieżącej konfiguracji. Można na Prestashop postawić zarówno mały sklep, jak i taki z bardzo dużą ilością produktów.

Dużą rolę w sklepie odgrywają także odpowiedniej jakości zdjęcia. Klienci kupują oczami i musimy mieć tego świadomość. Na zdjęciach nie warto oszczędzać, bo ich profesjonalne wykonanie zwróci się nam z nawiązką. Sklep musimy wyposażyć także w niezbędne systemy automatycznych płatności oraz połączyć go z różnymi formami wysyłek mając na względzie potrzeby wszystkich typów klientów.