Pozycjonowanie stron w Google

Zasadniczo skuteczne pozycjonowanie stron www polega na takim przygotowaniu zawartych w nich treści, układu oraz odnośników w witrynie, aby osiągała ona jak najwyższe wyniki w wyszukiwaniu poprzez wyszukiwarkę Google.

Aby osiągnąć lepsze efekty, czyli wyższe pozycje, stosuje się także odnośniki zamieszczane na tak zwanych stronach zapleczowych. Zasadniczo są to strony internetowe, które na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od innych witryn, jednak spełniają szereg ważnych zadań, które mają zapewnić odpowiednią pozycję głównej witryny w Google. Nie mogą być to jednak strony kompletnie pozbawione wartości dla czytelników. Co do zasady im wyższa jakość tekstów na stronach zapleczowych i ich unikalność, tym wyższy wpływ danej strony na wyniki wyszukiwania strony pozycjonowanej.

Warto więc inwestować w teksty odpowiedniej jakości, które użytkownicy będą chcieli czytać, którymi będą się chcieli dzielić i do których będą wracać. Taką stronę zapleczową możemy wyposażyć także w system do zapisów mailingowych, dzięki czemu będziemy budować sobie wartościową bazę kontaktów.