Jak stworzyć silne hasło do kont internetowych?

Coraz częściej spotykamy się z problemem włamań na konta internetowe. Mogłoby się wydawać, że przeciętny Kowalski nie ma na swoim profilu czy skrzynce internetowej nic, co mogłoby zaciekawić hakera, ale jednak jest inaczej. Dlatego dziś doradzimy jak stworzyć silne hasło.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że hasło w postaci ciągu liczb (np. 12345), data urodzenia czy imię właściciela konta to tak naprawdę żadne zabezpieczenie. Można jednak sprawić aby z pozoru banalne hasło nabrało innego charakteru. Można to osiągnąć poprzez wymianę poszczególnych liter lub znaków na inne, np. a-@, spacja-&, I-!, s-$. Należy także pamiętać, aby ciąg znaków zawierał również cyfry, wielkie litery i był odpowiednio długi (minimum 8 znaków). Alternatyw dla tego sposobu tworzenia haseł jest wiele. Jak jednak wymyślić bazę, na której będziemy się opierać?

Polecamy najprostszy sposób – siedząc przed komputerem spójrzcie w lewo i zapamiętajcie pierwszy kolor, na który spojrzycie. Następne odwróćcie się w prawo i zwróćcie uwagę na przedmiot oraz jego ilość którą mamy w zasięgu wzroku. Tym samym uzyskujemy łatwe do zapamiętania, ale często trudne do wymyślenia hasło (w naszym przypadku jest to brązowadoniczka3). Teraz wymieniamy litery i znaki i gotowe!