Dlaczego Twoja strona nie przyciąga Klientów?

Pragniesz przeczytać jaki jest uniwersalny sposób na stworzenie efektywnej strony internetowej? A może myślisz, że po prostu wystarczy ją stworzyć i to wystarczy? Niestety, rozczarujemy Cię…

Nie ma uniwersalnej metody na to, aby strona www była lubiana i popularna. Potrzebna jest tutaj szczegółowa analiza oferowanego przez Ciebie produktu lub usługi, docelowej grupy odbiorców i samej witryny. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na obszary, które mogą generować problemy.
Przede wszystkim skup się na grupie docelowej i ogranicz asortyment. Oczywiście, Klient musi mieć wybór. Chodzi tutaj o to, aby na jednej stronie znajdowały się produkty z jednej branży – jeśli sprzedajesz kosmetyki naturalne i artykuły samochodowe lepiej stwórz dwie witryny. Zadbaj również, aby Twoja strona była atrakcyjna, przejrzysta, nowoczesna, dostosowana do obecnych potrzeb internauty oraz różnych urządzeń (także mobilnych). Duże znaczenie ma także pozycjonowanie w Google oraz prowadzenie bloga. Te narzędzia doskonale generują ruch na stronie.
Od strony technicznej warto wspomnieć o zabezpieczeniu witryny, czyli SSL. Cyberprzestępczość jak wiemy ma się świetnie. SSL nie tylko zaszyfruje Twoje dane, ale także wyszukiwarka Google promuje w indeksie strony zabezpieczone – zyskujesz dwa razy.