Co to jest slider?

Tworząc stronę internetową kluczowym jest osiągnięcie efektu „wow”. Chodzi o to, aby jak najbardziej zainteresować Internautę swoją witryną, by w efekcie pozostał na niej jak najdłużej, lubił do niej wracać i korzystał z usług. Taką możliwość daje nam slider.

Czym w zasadzie jest slider? Mówiąc ogólnie jest to funkcjonalność zawarta na stronie, która umożliwia wyświetlanie pokazu slajdów. Slider przeważnie znajduje się w centralnej lub górnej części strony (najbardziej widocznej) i ma zawierać ważne dla użytkownika treści. Informacjami tymi mogą być: aktualne promocje, wyprzedaże, akcje rabatowe, ale nie tylko. Skrypty te mogą posiadać bardzo różne formy – od najprostszych efektów przenikania zdjęć do skomplikowanych pokazów animacji.
Ogromnym plusem slidera jest fakt, że może on, zawierać mnóstwo informacji przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Strona nie jest przeładowana, jest czytelna i przyjazna dla użytkownika. Kliknięcie w daną animację od razu przekierowuje Internautę do interesującej go oferty, co również oszczędza jego czas.