Co powinien zawierać dobry projekt strony www?

Zaprojektowanie sprawnej i atrakcyjnej strony www nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Do wykorzystania jest bowiem wiele narzędzi, których znajomość jest niezbędna.

Zakładając stronę powinniśmy mieć na nią konkretny pomysł, a w zasadzie określić rolę, jaką ma pełnić (landing page, one-page czy klasyczna strona internetowa). Jednocześnie zastanówmy się kto ma być naszym Klientem, czyli do kogo kierujemy stronę. Warto zastanowić nad tym, czego dokładnie ta osoba potrzebuje, jakie ma preferencje, dlaczego znalazła się na naszej witrynie i co chciałaby znaleźć. Ważny jest tutaj także sposób rozmieszczenia informacji i ich czytelność. Jeśli zależy Ci na jak największym ruchu – zainwestuj w SEO. Pozycjonowanie strony polega na zamieszczeniu na niej wartościowych tekstów w oparciu o słowa kluczowe (najczęściej wyszukiwane przez użytkowników). Grafiki dodatkowo zwiększą atrakcyjność witryny, ale pamiętaj, że powinny być unikatowe, najlepiej przygotowywane przez grafika.
Niezależnie od tego, czy prowadzisz lokalny biznes, czy dzielisz się ze swoimi użytkownikami doświadczeniami i hobby– te elementy pozwolą Ci stworzyć stronę, która będzie powodem do dumy.