Budowa portali internetowych o zasięgu globalnym

Czym różni się budowa portali internetowych o zasięgu globalnym od tworzenia stron o bardziej lokalnym charakterze? Jeżeli chcemy poszerzyć grono odbiorców swojej witryny, to koniecznie należy zwrócić uwagę na rozszerzenie, jakie posiada domena. Te o globalnym zasięgu (np. com) będą się nadawały znakomicie.

Witryna o takim rozszerzeniu, znacznie łatwiej trafi do użytkowników w dowolnej części globu. Kolejna kwestia to bariera językowa. Tłumaczenia, pochodzące z automatycznych translatorów, nadal są obarczone dużą dawką przekłamań. Jeżeli Twoja strona ma być czytelna, zainwestuj w możliwość wyboru języka witryny (sięgając po te o największym stopniu rozpoznawalności). Warto postawić na uniwersalny układ treści oraz ikonki o powszechnie rozumianym znaczeniu.
 
Obrazki znacznie szybciej trafiają do internautów niż treść. Zadbaj również o dobre jakościowo serwery i wydajny hosting, który będzie w stanie obsłużyć ruch, generowany przez użytkowników z całego świata (bo przecież takie masz aspiracje, tworząc stronę o zasięgu globalnym).