Bezpieczny hosting sklepu internetowego

Wykupienie odpowiedniej domeny dla swojego sklepu internetowego nie daje nam jeszcze możliwości jego stworzenia i bezpiecznego uruchomienia. Jest nam bowiem potrzebne jeszcze miejsce, na którym nasz sklep umieścimy.

To miejsce nazywane jest powszechnie hostingiem. Zanim go zakupimy, musimy jednak przemyśleć jakiej wielkości hostingu potrzebujemy. Warto w tym miejscu kierować się nie tylko stanem obecnym, czyli momentem rozpoczęcia działalności, ale także planami rozwoju sklepu internetowego i do nich dopasować ilość miejsca na serwerze. Wszystko po to, aby serwis działał płynnie i był wygodny w użytkowaniu. Oczywiście dostawcy usług hostingowych dają możliwość późniejszego zwiększenia pojemności serwera, jednakże nie warto ryzykować przestoju w jego działaniu i podjąć odpowiednie decyzje już na samym początku.

Koszt serwera zależy od zawartości strony oraz ruchu, jaki jest na niej generowany. Wielu dostawców proponuje w pierwszym roku atrakcyjne rabaty, jednocześnie mocno zwiększając cenę w kolejnych latach. Warto przed podpisaniem pierwszej umowy dowiedzieć się, jaki będzie koszt w następnym roku, aby podjąć świadomą i korzystną dla naszych finansów decyzję.